ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kėshilla auto

Shko poshtė 
AutoriMesazh
McMAFIA
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 5
Join date : 09/09/2008
Age : 28

MesazhTitulli: Kėshilla auto   Mon Feb 16, 2009 2:14 pm

Kontrolloni gomat

Para dimrit duhet tė kontrollohen gomat posaēėrisht nė boshtet tėrheqėse, tė kontrollohet akumulatori, kualiteti i antifrizit dhe tė hidhet glicerinė nė brava. Bora, akulli dhe temperaturat nėn zero tanimė i kemi provuar sepse veēmė jemi nė dimėr.
Gjėja e parė qė duhet bėrė ėshtė tė kontrollohen gomat se nė ēfarė gjendje janė. Fryni ato nė nivelin nė tė cilin i pėrshkruan prodhuesi i automjetit, e mė pas kontrolloni thellėsinė e larave.

Sipas rregullave nė fuqi, minimumi ėshtė dy milimetra, por nė kushtet dimėrore kjo nuk mjafton edhe aq. Me goma tė shlyera nėpėr borė jo vetėm qė ėshtė e vėshtirėsuar pėr shkak tė rrėshqitjes sė vazhdueshme, por edhe e rrezikshme. Prandaj ėshtė mė sė miri tė blihen sė paku njė palė goma tė reja.

Kėtė gjė e kanė tė qartė ata tė cilėt tanimė kanė pasur aksidente nė sipėrfaqe tė rrėshqitshme, sepse kanė vozitur goma tė shpenzuara. Sa pėr rikujtim rruga e ndalimit nė borė me goma kualitative nganjėherė ėshtė dyfish mė e shkurtėr sesa kur gomat janė tė shpenzuara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jackey
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 131
Join date : 07/09/2008
Age : 28

MesazhTitulli: Re: Kėshilla auto   Tue Mar 10, 2009 9:32 pm

ME TU SHYM PA BENZIN QYSH E DHEZ TI A KI IDE >>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< HAHAHHAHHAA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kėshilla auto
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» How to add auto-resize
» Command for auto populated text verification.
» Cedar Nyx's Auto Mug Formatter (For FEXP/FEXNA/FEDE)
» Auto Add to Cart
» Does Firefox Webdriver support Auto-complete feature?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tech.. :: Automobilizum-
Kėrce tek: